[małopolskie] Inwałd Park: Park Miniatur, Warownia oraz Lunapark w Inwałdzie


Stosunkowo niedawno opisywaliśmy dwa ciekawe parki tematyczne wchodzące w skład kompleksu Inwałd Parku (Dinoladnia oraz Ogród Jana Pawła II =>TUTAJ<=). Pora na relację pozostałych parków oferowanych w ramach biletu łączonego, czyli Parku Miniatur Świat Marzeń (wraz z lunaparkiem) i Warowni Inwałd. Kolejny raz czeka na nas całe mnóstwo bardzo różnorodnych atrakcji!


Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Miniatur Świat Marzeń. Cieszące oko małe cuda architektoniczne umiejscowione są w pięknie zaprojektowanym ogrodzie, którego alejki zwiedza się z czystą przyjemnością. Ponad 50 niezwykle szczegółowych, popularnych turystycznie obiektów z wielu zakątków świata tworzy bardzo urokliwe kompozycje z florystycznymi dekoracjami parku. Warto o tym wspomnieć, gdyż jest to element, który wyróżnia ten konkretny park miniatur spośród innych tego typu atrakcji. Dla ciekawskich czekają tradycyjnie tabliczki z opisami zabytków, które oglądamy. Odpoczynek i edukacja to z pewnością elementy, którymi można czerpać garściami po spacerze w tym miejscu.


Spokojny spacer po parku miniatur to jednak jedynie preludium do zabawy! Tuż obok bowiem na najmłodszych czeka całkiem spory lunapark, do którego atrakcji wszyscy mają nieograniczony dostęp w ramach zakupionego biletu za wyjątkiem dwóch atrakcji (o nich później).


Wśród atrakcji można wymienić koło młyńskie, ogromne zjeżdżalnie, karuzele, autoscooter (samochody elektryczne), małpi gaj, kolejka farma dla nieco młodszych pociech czy też kino 5D.


Dla odważnych i nieco starszych udostępniono 'Egipt horror show' czyli egipski dom strachów. Położona naprzeciw piramida to zaś miejsce wystawy Tutenchamona. W jej wnętrzach zobaczyć można wiele ciekawych replik artefaktów i skarbów grobowca tego faraona.


Ciekawą i udaną zabawą okazał się Zielony Labirynt, czyli klasyczna zabawa w szukanie wyjścia, w tym przypadku - pośród wielkiego żywopłotu. Dla ułatwienia zabawy, w jego środku, zbudowano drewniany podest, dzięki czemu rodzice mogą dawać wskazówki małym poszukiwaczom wrażeń.


Jak wcześniej wspominaliśmy na terenie parku znajdziecie również dodatkowo płatne atrakcje. Są nimi z oczywistych względów wszelkie automaty wrzutowe/vendingowe oraz dwie rozrywkowe, tj. 'Dzika rzeka' (symulator spływu pontonowego) oraz 'Laser arena' (paintball laserowy w podziemiach Warowni - oczywiście w klimacie średniowiecznym).


Kolejnym etapem naszych odwiedzin była Warownia Inwałd. To ciekawe połączenie żywego skansenu, muzeum i parku rozrywki. Atrakcja podzielona została na trzy podstawowe części: Średniowieczny Zamek, Osada Średniowieczna oraz Krainę Ruchomych Smoków.


U podnóży warowni w pierwszej kolejności napotykamy w/w Krainę Ruchomych Smoków. Spacerując wyznaczonymi ścieżkami napotkamy ich kilka, a spotkania z nimi odpowiedzą na nurtujące dzieci pytania na ich temat. W tym miejscu odwiedzający mogą spróbować własnych sił na strzelnicy łuczniczej, zagrać w kilka ciekawych gier czy pobawić się na placu zabaw (oczywiście stylizowanym na średniowieczny).


Kolejnym etapem naszej wycieczki była Osada Średniowieczna, której to głównym celem jest pokazanie odwiedzającym jak wyglądało życie przed wiekami. Najbardziej podobała się nam możliwość uczestniczenia w małych warsztatach w każdej z odwiedzanych chat rzemieślników. W ten sposób w chacie tkacza dowiedzieliśmy się w jaki sposób w średniowieczu tworzono materiały na ubranie, a u kowala mięliśmy okazję nie tylko zobaczyć jego pracę, ale również pomóc mu przy wykuwaniu przedmiotów z gorącego żelaza. Super wytrzymałą linę tworzyliśmy pod okiem powroźnika, a u garncarza przekonaliśmy się, że wytworzenie nawet niewielkiego naczynia to nie jest wcale tak prosta sprawa.


Przy okazji, gdy będziecie w tym miejscu, dowiedzcie się od obsługi warowni o której godzinie występuje wielka inwałdzka smoczyca ze swoim występem artystycznym :) Więcej szczegółów nie będziemy Wam zdradzać...


Ostatni etap naszej wycieczki to Średniowieczny Zamek. To naprawdę imponujący 'średniowieczny' gród, który wybudowano na kamienistym wzniesieniu, a otoczony drewnianymi balami. Naprawdę robi wrażenie, co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Mieć pomysł na zbudowanie zamku to jedno, a wykonać taką budowlę to naprawdę imponujące.


Cóż oferuje nam zatem średniowieczny zamek? Na jego dziedzińcu możecie odwiedzić dobrze wyposażoną zbrojownię, a w niej czeka na was multimedialny pokaz, który uatrakcyjnia zwiedzanie tego muzeum. 


Z pewnością jedną z ciekawszych miejscówek jest sala tortur. Wyposażona w wiele replik najbardziej wymyślnych narzędzi kata do zadawania bólu i cierpienia jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Wizyta tutaj naprawdę pobudza wyobraźnię i choć przedstawia najmroczniejsze sekrety średniowiecza, to zdaje się być najbardziej obleganym miejscem na zamku.


To nie wszystkie atrakcje zamku, po krętych schodach jednej z wieży warowni dotrzecie bowiem do wnętrza komnaty damy, czyli miejsca codziennego użytkowania ważnych person zamku. Z kolei podziemia warowni kryją laserowy paintball. 


Warownia jest na tyle okazała, że warto zajrzeć w każdy jej najwyżej położony kąt. Z baszty widokowej i tarasu rozpościerają się bowiem piękne widoki na malownicze małopolskie krajobrazy. A gdy już poczujecie, że wycieczka lekko Was wyczerpała to na spragnionych i głodnych gości czeka zamkowa karczma.

#Podsumowanie 


Odwiedzając Park Miniatur oraz Warownię w Inwałdzie z pewnością zapewnimy sobie i najbliższym bardzo ciekawą, różnorodną i pełną atrakcji całodniową wycieczkę. Praktycznie w jednym miejscu zapewnimy sobie spokojny spacer, atrakcje rodem z wesołego miasteczka, ciekawe muzea i wciągające warsztaty jak również wesołe animacje i sportowe aktywności. Z pewnością każdy znajdzie coś przyjemnego dla siebie!

#Dojazd#Wideorelacja

...już wkrótce!


#Parking


Dla swoich gości przygotowano naprawdę wiele miejsc parkingowych w cenie biletu.

#Czas


Ciężko określić sumarycznie czas odwiedzin, ze względu na chociażby fakt, że w Parku Miniatur mamy dostęp do lunaparku. Z pewnością wycieczka zabierze nam kilka godzin i można przyjechać w to miejsce z zamierzeniem spędzenia w nim całodniowej wycieczki.

#Posiłki


Na terenie parku znajdziecie punkty gastronomiczne, a także sporo ławek/miejsc do odpoczynku i spożywania posiłków. 

#Linki

#Galeria (kliknij, aby powiększyć)Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog