[łódzkie] Experymentarium w Manufakturze w Łodzi
Nasze zimowe turnee 2k18 po Łodzi i okolicach obfite było w miejsca, w których nasi audytorzy zmuszeni byli do pobudzenia szarych komórek i własnej kreatywności. Jednym z nich było łódzkie Experymentarium - miejsce, w którym najmłodsi mogą stawiać pierwsze kroki w świecie nauki.
Jest ono zlokalizowane w dawnym kompleksie fabrycznym zamienionym w wielkie centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe - Manufakturze. Odwiedzając tą bardzo popularną w Łodzi miejscówkę nie mogliśmy nie sprawdzić takiej atrakcji!Experymentarium to przede wszystkim interaktywna wystawa, w której znajdziemy szereg eksponatów, czekających tylko na to, aby je dotknąć, poruszyć, uruchomić. Jak w przypadku tego typu miejsc - zwiedzamy i eksperymentujemy w kolejności według własnego uznania. Z wiadomych powodów Experymentarium nie jest wielkie jak Kopernik czy CNiT EC1, ale niech nie zwiedzie Was powierzchnia tegoż przybytku. W Experymentarium spędziliśmy prawie dwie godziny sprawdzając każdy eksponat z osobna. Oczywiście zwiedzamy go w piątkę, więc nasz czas rozkłada się trochę inaczej niż w przypadku gdybyśmy zwiedzali Experymentarium w mniejszym gronie.Oceniając, jak zwykle, przez pryzmat naszych dzieci (4, 6 i 9 lat) śmiało możemy uznać czas za udany. Ekipa #2plus3blog odwiedziła już całe mnóstwo tego typu atrakcji w Polsce i jak widać ciągle nie ma dosyć :) Dzieciaki miały możliwość same wypróbować i wyjaśnić działanie zagadnień z różnych dziedzin nauki. Na podstawie prostych doświadczeń, na przygotowanych stanowiskach interaktywnych czy też specjalnych przyrządach, dzieciaki łączyły zabawę z nauką.Dodatkową atrakcją jest Rodzinna Gra Tematyczna. Jest ona dostępna w pakiecie wraz ze zwiedzaniem Interaktywnej Wystawy. Jej tematem przewodnim jest odkrywanie tajemnic Einsteina, które poukrywane zostały w opisach eksperymentów. To bardzo fajny pomysł na rodzinną rozrywkę z elementami rywalizacji. Otrzymane zestawy zadań są dopasowywane do wieku uczestników i przeznaczone od 1 do 4 osób. To fajne urozmaicenie. Ponadto w weekendy o godzinie 12:00 i 15:00 Wystawę Interaktywną zwiedzimy z przewodnikiem (w cenie biletu).Experymentarium proponuje również dodatkowe zajęcia. Na czas naszych odwiedzin można było skorzystać z następującej oferty:
-> Akademia Profesora Einsteina - to propozycja dla uczniów szkół podstawowych. W 2018 ruszyła już 6 edycja serii ciekawych wykładów i prezentacji przygotowywanych przez specjalistów z różnych dziedzin, którzy współpracują z wyższymi uczelniami.
-> Półkolonie zimowe - to okazja do spędzenia ferii zimowych przez nasze pociechy w niezwykle interesujący sposób. Zajęcia programowe organizowane są pod opieką doświadczonych animatorów, z posiłkami, wycieczkami oraz niecodziennymi atrakcjami zaplanowanymi każdego dnia półkolonii.
-> Warsztaty dla dzieci - czyli tematyczne spotkania (4 zajęcia w dwóch grupach wiekowych: 6-10lat oraz 11-13 lat) z instruktorami, podczas których uczestnicy tworzą, programują, budują i eksperymentują. Oczywiście warto śledzić stronę Experymentarium, aby dowiedzieć się co aktualnie jest tematem warsztatów.#DOJAZD:
#WIDEORELACJA:


#LINKI:

Cennik: => TUTAJ

Opis aktualnych atrakcji: => TUTAJ

Dni i godziny otwarcia: => TUTAJ

Profil na Facebooku: => TUTAJ

#GALERIA:

Komentarze

Copyright © #2plus3blog