[małopolskie] Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie
Jest marzec, sobota w pięknej okoliczności przyrody. Spontanicznie wybranym miejscem docelowym na całodniową wycieczkę został Kraków. Piękne miasto, którego nie trzeba przedstawiać. Jako, że to pierwsze przebłyski wiosny i pogoda trochę kapryśna, trzeba było wymyślić jakąś dodatkową atrakcję dla dzieci. A najlepiej Coś, co spodoba się całej ekipie. Coś blisko miejsca, które chcemy zwiedzać, czyli okolic Rynku.


AKTUALIZACJA: 11 czerwca 2020 roku Klockoland, niestety, ogłosił zakończenie działalności.

Klockoland Kraków

***Na szczęście jest miejsce, które odpowiada naszym wymaganiom. Centrum Nauki i Zabawy Klockoland - sala zabaw z klockami LEGO! Klocki, wiadomo, lubi każdy. Rodzice też się załapią ;) Zaledwie 150m od Starego Rynku w Krakowie znajdziecie ponad 600m2 wypełnionych interaktywnymi eksponatami i przestrzenią warsztatową z klockami LEGO w roli głównej!


Na miejscu mamy możliwość sterowania przeróżnymi robotami z klocków LEGO - od prostych konstrukcji z jednym przyciskiem, który wywołuje daną reakcję po jego przyciśnięciu, po wyścigi krabów :P Przyglądaliśmy się wielu gablotom z ogromnymi planszami, na których mogliśmy włączać oświetlenie czy uruchomić jakąś reakcję. Strzelanie do wirtualnego przeciwnika z Lego-kolta? Granie w piłkę nożną LEGO-robotami? Wszystko jest ;)


Po przejściu interaktywnej wystawy skorzystaliśmy z kreatywnej strefy budowania oraz warsztatowej. Czyli miejscu, gdzie mnóstwo klocków leży na podłodze i czeka, aż stworzymy z nich coś ciekawego. Do dyspozycji pociech jest zarówno LEGO DUPLO dla młodszych oraz klasyczne i TECHNIC dla starszych. Dla dzieciaków bardzo atrakcyjna okazała się tablica do odwzorowywania przygotowanych szablonów z klocków. Czyli dodatkowa godzina z życia. Razem ok dwóch godzin zabawy w całości na podstawy - sprawdzenie interaktywnych eksponatów oraz zabawa w strefie budowania. 


Dla zabieganych istnieje opcja pozostawienia pociechy pod opieką animatorów na sali zabaw. Animatorzy zadbają o bezpieczeństwo i mile spędzony czas podopiecznego w Klockolandzie.


Na tym jednak nie kończy się oferta Klockolandu. Jeśli spodoba się Wam taki sposób spędzania wolnego czasu, a Wasze dzieci są fanami klocków,  możecie skorzystać z dodatkowej oferty Centrum:
- organizacji przyjęcia urodzinowego dla dzieci (w wieku 5-15 lat), gdzie animatorzy dostosują go do wieku pociechy oraz jego gości;
- udział w feriach/półkoloniach, w których nasze pociechy skorzystają: z zajęć dydaktycznych pod opieką opiekunów, świetlicy, posiłków;
- mnóstwo projektów edukacyjnych dla grup zorganizowanych (dla szkół i przedszkoli) z ofertą zajęć wspierających rozwój dziecka;
- warsztaty z robotyki w ramach zajęć Akademii KLOCKOLANDU, czyli zajęcia z konstruowania robotów z klocków LEGO w 3ch grupach wiekowych (5-7, 8-11, 12-15 lat);
- organizacja imprez firmowych, które przygotowywane są indywidualnie.
Oczywiście szczegółowe informacje oraz potrzebne linki znajdziecie na końcu wpisu.#VIDEORELACJA
#LINKI

witryna Klockolandu: =>TUTAJ
fanpage na Facebook'u: =>TUTAJ
system zamawiania biletów on-line: =>TUTAJ

#DOJAZD


#GALERIA
Komentarze

  1. Niedługo wybieram się do Krakowa. Nocleg mam już zarezerwowany w hotelu blisko centrum o nazwie Secesja. Zabieramy się z całą rodziną, więc może i to miejsce razem odwiedzimy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog