[dolnośląskie] Karkonoski Park Ducha Gór: GIGANTEI w Pakoszowie


W małej miejscowości Pakoszów, położonej pomiędzy Jelenią Górą a Szklarską Porębą, utworzono stosunkowo niedawno bardzo ciekawą rodzinną atrakcję turystyczną o nazwie: Karkonoski Park Ducha Gór: GIGANTEI.
Jak się okazało, jest to niezwykle przyjemny dla oka oraz bardzo ciekawie zaprojektowany park edukacyjno-rozrywkowy. Warto wspomnieć, że jego położenie jest naprawdę wyjątkowe, gdyż otulony jest wokół Karkonoskim Parkiem Narodowym, Rudawskim Parkiem Krajobrazowym oraz Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru. Traficie do niego szybko zarówno z Karpacza (20 km), jak i z Jeleniej Góry czy też Szklarskiej Poręby (po ok 10 km).Przed samym wejściem do Gigantei zwiedzający otrzymują wraz z biletami wstępu zestaw składający się ze specjalnej karty do rozwiązywania zagadek oraz ołówek do jej wypełniania. Właściciele wymyślili nawet ciekawą historię w formie komiksu, zlokalizowanego na tablicy przed wejściem, która jest niejako genezą powstania parku jak i preludium do zabawy.
Gigantei jest w istocie pięknym i zadbanym ogrodem ze ścieżką dydaktyczną, mianowaną Krainą Ducha Gór. Podczas jego eksploracji goście mają okazję poznać historię, florę oraz faunę najpopularniejszych miejsc do zwiedzania w Górach Olbrzymich, czyli - Karkonoszach. A wszystko okraszone zostało ciekawą historią o szalonym chemiku Olo i jego niesamowitej miksturze.
Mapa parku Gigantei / źródło: https://gigantei.pl/mapa

Przemierzając ową Krainę Ducha Gór - Karkonosza, na zwiedzających czeka dwanaście stacji prezentujących prawdziwe i najbardziej charakterystyczne miejsca w Karkonoszach oraz jej strażników próbujących okiełznać olbrzymie owady, będące wynikiem eksperymentów szalonego chemika. Ciekawostką jest fakt, że część gigantów, to występujący jedynie lokalnie przedstawiciele danego gatunku.
Mogłoby się wydawać, że Gigantei jest stosunkowo niewielkie, ale w trakcie jego eksploracji dzieci zajęte są wypełnianiem szeregu zadań, w przygotowanej specjalnie dla nich grze terenowej. Przed każdym z ciekawych eksponatów znajdują się bowiem tablice informacyjne z zadaniami dla gości.Po zwiedzaniu, czy też w trakcie, możecie skorzystać ze zorganizowanej wewnątrz parku strefy wypoczynku wraz z małym placem zabaw oraz sklepikiem. Przy okazji możemy z czystym sumieniem polecić świetną kawę, wypalaną miejscowo w Karkonoszach i posiadającą certyfikat Karkonoskiej Marki Lokalnej. Dodatkowo, przy dobrej pogodzie, organizowana jest przy parku strefa z dmuchańcami (dodatkowo płatna).
Bardzo przyjemnym akcentem po zakończeniu zwiedzania atrakcji jest udekorowanie każdego uczestnika (który poprawnie i sumiennie wypełnił kartę zadań) specjalnym Medalem Odkrywcy Gigantei.Karkonoski Park Ducha Gór Gigantei można w zasadzie polecić wszystkim. Zarówno tym, którzy Karkonosze już znają, jak i tym, którzy szukają inspiracji do dalszych wycieczek w Góry Olbrzymie. Tym najmłodszym, gdyż oni będą świetnie się bawić podczas gry terenowej, jak i rodzicom, którzy będą mogli spędzić spokojnie czas z pociechami i wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody.
Parking do opisywanej przez nas atrakcji znajduje się przed samym wejściem i jest oczywiście darmowy dla gości Gigantei. Poniżej tradycyjna mapka dojazdu. W parku można bez problemów płacić kartą płatniczą oraz skorzystać z programu zniżek z Kartą Dużej Rodziny.


#LINKI

#SPRAWDŹ ATRAKCJE W OKOLICY

#WSPARCIE

Drogi Czytelniku, jeśli nasz wpis zainspirował Cię do podróży, to rozważ proszę e-napiwek na dalszy rozwój naszego bloga. Z góry dziękujemy i życzymy udanej wycieczki!

#GALERIA (kliknij, aby powiększyć)Komentarze

Copyright © #2plus3blog