[dolnośląskie] Prywatne Muzeum Konsol i Gier Video oraz Techniki i Budowli Klocków LEGO w Karpaczu


Niesamowicie długi tytuł dzisiejszego wpisu wynika z faktu, iż oba tytułowe muzea należą do tego samego właściciela i mieszczą się w tym samym budynku. Zwiedzać je możemy, w zależności od preferencji, osobno lub w pakiecie. Czy warto? Zapraszamy do dalszej części tekstu.


Powstałe w 2015 roku muzea stworzone zostały przez prawdziwych fascynatów i miłośników, którzy chcieli podzielić się swoją wielką pasją z innymi. Co więcej, miejsce to zostało stworzone i prowadzone jest przez rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. I sądzimy, że cały ten wkład i zaangażowanie widoczny jest tu na każdym metrze kwadratowym!

Muzeum Techniki i Budowli Klocków LEGO


Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum klocków LEGO, do którego wchodzimy przez świetnie wyposażony sklepik firmowy, który sam w sobie jest również ciekawy i ciężko nie wpatrywać się w gabloty wypełnione gadżetami i figurkami z serii LEGO.


Muzeum LEGO mieści się na dwóch kondygnacjach i składa się na tą chwilę aż z 11 sal, w których to znajdziemy interaktywne i multimedialne makiety jednych z wielu popularnych tematycznie serii (m.in. Star Wars czy Harry Potter) oraz rodzajów (np. klasyczne, Technic, Friends) znanych wszystkim klocków. Z pewnością każdy z odwiedzających znajdzie tutaj coś, co spowoduje uśmiech na twarzy. 


W tym miejscu warto wspomnieć, iż własnoręcznie przygotowywane przez właścicieli i pracowników makiety są zmieniane i/lub ulepszane, a już wkrótce ma pojawić się kolejna! Muzeum żyje i stale się rozwija, warto więc odwiedzić to miejsce częściej!


Uprzedzając pytania -  w muzeum nie ma możliwości własnoręcznego układania klocków, a jedynie mamy możliwość ich oglądania w specjalnie przygotowanych gablotach. Ale nie byle jakich! Prawie każda z nich jest sterowalna, a na gości czeka ok. 100 przeróżnych możliwości interakcji za pomocą przycisków czy joysticków. To muzeum jest w pełni interaktywne! 


Niesamowitą przyjemność sprawia oglądanie ożywionych przez nas makiet, które zaczynają tętnić życiem. Naprawdę należy docenić kunszt pracy projektantów każdej z tych ruchomych kompozycji, niezależnie czy jest to jeżdżąca po torach kolejka, wystrzelona w kosmos rakieta czy też akcja straży pożarnej! Tym bardziej, że na ożywienie jednej sali potrzeba było wykorzystać ok. 2 km kabli różnego rodzaju.


Dla chętnych, przy wejściu do muzeum, znajduje się wspomniany wcześniej sklep, który oferuje różne gadżety związane z tematyką klocków jak również i całe zestawy z najnowszych katalogów.

Muzeum Konsol i Gier Video


Jak wspomnieliśmy na wstępie - w tym samym budynku mieści się również Muzeum Konsol i Gier Video. To miejsce, które wypełnione jest po brzegi prawdziwymi retro-skarbami!


Swoisty powrót do przeszłości zapewni nie tylko dzieciom, ale chyba przede wszystkim rodzicom. Zbiory, które zostały zgromadzone w muzeum robią wrażenie - zebrano tu bowiem egzemplarze, które mają już ponad 40 lat, aż po ówczesne modele.


Według uzyskanych przez nas informacji również i to muzeum stale ewoluuje i czeka na rozbudowę o kolejne egzemplarze.


Jakby tego było mało - w muzeum znajdziecie kilkanaście stanowisk, w których możecie zagrać w znane i lubiane klasyki - i to na oryginalnym sprzęcie! Nie da się ukryć, że trochę czasu tu spędziliśmy ogrywając River Raida, Mario, Donkey Konga, Tanki, Tekkena 3 czy nawet oldschoolowe 'polowanie na kaczki', czyli sławny Duck Hunt.

Podsumowanie:

Prywatne Muzeum: Techniki i Budowli z Klocków Lego oraz Konsol i Gier Video to bez wątpienia gwaranci świetnej zabawy i miejsca, które śmiało można polecić każdemu - zarówno małemu jak i dużemu :) Warto tutaj zajrzeć, zapewniając frajdę dzieciom oraz sentymentalny powrót do przeszłości nam - rodzicom, by choć przez chwilę móc znowu poczuć się jak dziecko ;)

Czas:

Spokojne zwiedzanie obu muzeum zajęło nam ok. dwóch, przyjemnie spędzonych, godzin. Oczywiście czas ten może się wydłużyć ze względu na zabawę przy interaktywnych makietach oraz rozgrywki na konsolach.

Dojazd:


Parking:

Muzeum nie posiada własnych miejsc parkingowych.

Bilety:

Bilety kupujemy stacjonarnie, w sklepiku muzeum.

Linki:

Galeria (kliknij aby powiększyć):

Komentarze

Copyright © #2plus3blog