[Czechy] wizyta w Dinoparku Ostrava (Doubrava)


Czy Wasze pociechy interesują się dinozaurami, a wszystkie tego typu miejscówki w Polsce zostały przez Was odwiedzone? Nic straconego, tuż za południową granicą naszego kraju znajduje się największy park tematyczny tego typu w Czechach, czyli Dinopark Ostrava. To jeden z dziewięciu tematycznych parków tej marki, usytuowanych w czterech europejskich państwach (Hiszpania, Czechy, Słowacja i europejska część Rosji). 


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Warto zaznaczyć, że opisywaney przez nas DinoPark mieści się tak naprawdę w małej miejscowości Doubrava, a nie w samej Ostravie. Miasta te dzieli 15 km, także nie zdziwcie się przy wyznaczaniu trasy do tego miejsca.  Ot, zabieg marketingowy.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Koncepcja parku rozrywki o tematyce świata dinozaurów jest już tak popularna, a na przestrzeni kilku ostatnich lat parków tego typu w Polsce powstało naprawdę sporo (z różnym rezultatem), prehistoryczne stworzenia stały się tylko dodatkiem do zabawy, a każdy park stara się mieć w zanadrzu jakąś ciekawą atrakcję charakterystyczną dla danej miejscówki. Kilka z nich mieliśmy okazję opisywać już na naszym blogu (zapraszamy do menu 'atrakcje').

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaJakie atrakcje czekają na gości Dino Park Ostrava?


Dinopark z Doubravy jest naturalnie podzielony na dwie części, gdyż leży na dwóch płaskowyżach. Górna część, do której wchodzimy najpierw, to w głównej mierze ścieżka edukacyjna, w której znajdują się zarówno  statyczne jak i ruchome modele dinozaurów. Odwzorowane w ich 'naturalnej' wielkości są całkiem 'przyjemne dla oka'. Poszczególne zrobotyzowane modele wzbogacono nawet o fajne efekty dźwiękowe.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

W tej części parku znajdziecie również kino 3D, które dostępne jest w ramach biletu wstępu. Seans, który był wyświetlany podczas naszej wizyty to bajka i co ważne - bez dialogów. Goście zza granicy nie mają więc problemów ze zrozumieniem fabuły. Jedyne do czego można się było doczepić podczas seansu to zdecydowanie za mała ilość miejsc siedzących. Na szczęście bajka nie była bardzo długa, więc spokojnie można było wytrzymać seans na stojąco.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

W górnej strefie znajdują się także: dinoparkowy klasyk - paleontologiczna piaskownica, w której ukryty został szkielet dinozaura; ścianka ze skrytkami, w której ukryte są różne przedmioty, a zadaniem dzieci jest odgadnięcie, za pomocą zmysłu dotyku, co mają w rękach; pawilon 'Podróż do historii Ziemi' wyposażony w prawdziwe paleontologiczne artefakty, których opisy nie posiadały tłumaczenia w języku polskim (podczas naszej wizyty w 2019).


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Z pewnością znajdziecie też kilka miejsc do zrobienia interesujących fotografii (olbrzymia ławka czy klatka z dinozaurem). Z ciekawszych miejsc tej strefy dzieci uznały mini tor wyścigowy, na którym ścigały się bardzo nietypowymi pojazdami, których nazwy nawet nie znamy :P 

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Względnie szybko opanowaliśmy górną część parku i zaczęliśmy szukać zejścia na dolną, znajdującą się pod stromym kopcem w leśnej dolinie. Tym bardziej, że z góry rozpościerał się zachęcający widok na 12 metrowy mezozoiczny wulkan, który jakiś czas budził się do życia i wydobywał z krateru kłęby dymu. A to zwiastowało ciekawsze atrakcje.


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava - mapa atrakcji 


Jako, że nie mieliśmy ze sobą mapki, wybraliśmy dosyć strome zejście, które wydawałoby się naturalnym wyborem ze względu na położenie. Nie popełniajcie tego błędu. Wiele osób wybierało tą drogę w nieświadomości, że jest inna: ciekawsza, bezpieczniejsza i łagodniejsza ścieżka przez lasek (na mapie: ścieżka łącząca oba płaskowyże po prawej). Na czas naszej wizyty nie była zabezpieczona i odbywał się tam ciągły ruch.

mapa atrakcji Dinoparku Ostrava

Wydaje nam się, że dolna część odwiedzanej przez nas atrakcji jest nieco większa i przy okazji ciekawsza. Wśród wielu alejek znaleźć można bary szybkiej obsługi, place zabaw, strefy wypoczynku (miejsca do spożywania posiłków), mały labirynt oraz różnorodne wystawy z ogromnymi dinozaurami - zarówno na otwartych przestrzeniach jak i 'leśnych ostępach'.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

W centralnej strefie położony jest przystanek do jednej z najciekawszych atrakcji - DinoExpressu. O określonych godzinach zabiera gości kilkunastominutową na przejażdżkę alejkami Dinoparku. Standardowa przejażdżka wzbogacona jest bardzo fajną inscenizacją, o której nie będziemy pisać, żeby nie zepsuć niespodzianki ;)


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava - podsumowanie


Dinopark Ostrava to idealne miejsce na rodzinny spacer, zwłaszcza dla wszystkich miłośników dinozaurów. Prócz wielu przyjemnych dla oka naturalnej wielkości modeli prehistorycznych gadów na Wasze pociechy czeka kilka ciekawych atrakcji, które z pewnością przypadną im do gustu.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava


Dinopark Ostrava - przydatne informacje


Jedna ciekawostka - do DinoParku możecie zabrać swojego pupila. Na smyczy i z kagańcem, ale zawsze możecie zafundować mu spacer w ciekawym miejscu :)

W górnej części, tuż przy wyjściu, znajdziecie bardzo fajnie zaopatrzony sklep z pamiątkami, w którym można płacić kartą.


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

DinoPark Ostrava - Dojazd i parking 

Dla gości Dinoparku udostępniony jest duży parking przy wejściu do obiektu, w cenie biletu. Jak wspominaliśmy na początku wpisu - DinoPark mieści się w miejscowości Doubrava, ok 15 km od Ostravy


Dinopark Ostrava - bilety


Na czas naszych odwiedzin bilety dostępne były jedynie w kasie stacjonarnej Dinoparku, jednakże bez problemów można było płacić kartą zarówno za bilety, jak i za gadżety i gastronomię.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava


Dinopark Ostrava - gastronomia


Zarówno w górnej jak i dolnej części Dinoparku znajdziecie strefy do wypoczynku oraz mini-bary z fast foodowymi przekąskami czy też gorącą kawą z ekspresu. 

Dinopark Ostrava - czas zwiedzania

Opisywana przez nas atrakcja na swojej stronie internetowej określa się mianem największej (tego typu i tej tematyce) w Czechach. I pomimo faktu, że ma się wrażenie, że nie jest tak okazała pod względem wielkości, to spędzić tu można co najmniej kilka godzin.

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaDinopark Ostrava - przydatne adresy


Dinopark Ostrava - galeria zdjęć (kliknij, aby powiększyć)


Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark Ostrava

Największy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaNajwiększy park tematyczny o dinozaurach w Czechach, czyli Dinopark OstravaKomentarze

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog