[łódzkie] wizyta w EC1 w Łodzi - wystawa "Leonardo da Vinci - Energia umysłu"


Podczas odwiedzin ekipy #2plus3blog największego obecnie centrum nauki w Polsce - Centrum Nauki i Techniki EC1 (wpis na blogu => TUTAJ <=), mieliśmy okazję zwiedzić nie tylko samo Centrum Naukowe, ale również czasową wystawę tematyczną: „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Ekspozycja ta była prezentowana w najważniejszych centrach nauki na naszym kontynencie, a dzięki współpracy EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi z Cité des Sciences et de l’industrie z Paryża (największym Centrum Nauki w Europie) mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć ją w Polsce!Wystawa ma na celu przybliżenie postaci Leonarda da Vinci. W EC1 przygotowano: aż 70 różnych eksponatów, 46 instalacji multimedialnych oraz 40 modeli przedstawiających "proces twórczy" (od koncepcji, przez szkic, aż po model wynalazku czy usprawnienia) genialnego naukowca, artysty i wynalazcy.


Zastanawialiśmy się czy ekipa naszych "małych audytorów" (od 4 do 9 lat) będzie się dobrze bawić zwiedzając wystawę. Otóż, jak się okazało, każdy z naszej piątki znalazł coś ciekawego dla siebie. Wystawa została bardzo sprawnie przedstawiona w taki sposób, aby zachęcić zarówno starszego jak i młodszego zwiedzającego. Najmłodszy z ekipy zachwycony był multimedialnymi instalacjami, z którymi można było wchodzić w interakcje. Interesowały go również liczne projekcje oraz filmy. Zaciekawiony był bardzo modelami wynalazków oraz eksponatami tym bardziej, że niektóre z nich  można było dotknąć, przetestować. 


Nasze starsze dzieci zwracały już uwagę na walory artystyczne i wybitne rysunki mistrza. Nie umknęło ich uwadze również to w jaki sposób została wyeksponowana scenografia wystawy, która robi naprawdę duże wrażenie! Jak już wspominałem przy okazji wpisu o CNiT EC1, poddany rewitalizacji i rozbudowie kompleks pierwszej łódzkiej elektrociepłowni idealnie nadaje się na tego typu ekspozycje. 


Wystawa podzielona jest na 7 tematycznych działów związanych z życiem i działalnością włoskiego geniusza, a których zwiedzenie zajęło nam ok. 3h. Warto przed rozpoczęciem ściągnąć mobilną aplikację "Energia Umysłu”, która urozmaici nasze zwiedzanie o dodatkowe ciekawostki!


Świetnym dopełnieniem wystawy okazał się suplement : „Od marzeń o lataniu do fabryki snów. Polscy Leonardowie”. Otóż tak - mieliśmy "swoich Leonardów"! W tej części ekspozycji mogliśmy poznać sylwetki często zapominanych polskich geniuszy oraz ich innowacyjne dokonania, takie jak: pierwszy projektor czy też protoplastę telewizji elektrycznej! Więcej szczegółów nie zdradzam :)


Uwaga - zanim eksponaty z łódzkiego EC1 trafią do Muzeum Leonarda da Vinci w Mediolanie, wystawę będzie można zobaczyć do 3 czerwca 2018 r. Ekipa #2plus3 blog poleca odwiedziny oraz śledzenie strony internetowej EC1, gdzie znajdziemy informacje o kolejnych ciekawych ekspozycjach!
#BILETY
Bilety do Centrum Nauki i Techniki EC1 można kupić w kasie lub zamówić online (linki tradycyjnie  poniżej).

#PARKING
Goście EC1 mogą korzystać z parkingu podziemnego na dworcu Łódź Fabryczna. Dodatkowo od 10 lutego 2018 udostępniono dodatkowy parking przy ul. Wojciecha Jerzego Hasa (czynny od 8:30 do 21:00 i bezpłatny).

#WIDEORELACJA:


#MAPA#LINKI:

bilety: -=>TUTAJ<=-
mapa kompleksu: -=>TUTAJ<=-
strona na FB: -=>TUTAJ<=-
kontakt: -=>TUTAJ<=-#GALERIA:


Komentarze

Copyright © #2plus3blog