[śląskie] Park Miliona Świateł: Królowa Śniegu w Zabrzu


Aż do 28 lutego 2022 r. macie szansę na wyjątkowy spacer, pośród imponującej instalacji świetlnej w Parku Miliona Świateł, która dostępna jest na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Jej tematem przewodnim jest podróż po magicznym świecie bajki o "Królowej Śniegu".

Co dokładnie czeka na Was w Zabrzu? Przede wszystkim niezapomniane interaktywne iluminacje, które tworzą unikalny spektakl świetlno-muzyczny. Wielki teren znanego miejskiego kąpieliska został pięknie rozświetlony i wyposażony w wiele przyjemnych dla oka instalacji, które można obejrzeć z bliska lub po prostu do nich wejść i wykonać niesamowite zdjęcia!
Pozycji do zwiedzenia przygotowano w ilości 15 sztuk. Prócz typowych instalacji świetlnych, dzieci mogą skorzystać również z dodatkowych atrakcji, takich jak Karuzela Królowej Śniegu, czy też (płatnych dodatkowo) pontonowej zjeżdżalni "Lodowej Górki" i "Polarnego Pociągu" - elektrycznej kolejki dla najmłodszych gości parku. Szczegółową mapę atrakcji znajdziecie w linkach pod wpisem.
Na terenie parku ciagle można poczuć specyficzny, świąteczny nastrój, miedzy innymi dzięki temu, że ciagle działa tam Jarmark Świąteczny, na którym możecie kupić rożnego rodzaju przysmaki czy tez ciekawe gadżety. Dla chętnych dostępna jest również osobna strefa gastronomiczna.
Dla odwiedzających przygotowano kilka parkingów. Główny, płatny parking znajduje się na terenie Kąpieliska Leśnego - przy samym wejściu do Parku Miliona Świateł. Dostanie się na jego teren oznacza zazwyczaj stanie w korku, ze względu na spore zainteresowanie atrakcją. Aktualny cennik znajdziecie w linku pod wpisem. Kolejne parkingi wyznaczono przy Szybie Maciej (700 m od PMŚ) oraz na terenie Centrum Handlowego M1 Zabrze (1,7 km od PMŚ). W obu przypadkach, skorzystanie z tych parkingów połączone jest z dodatkowym spacerem, ale są one darmowe i mniej obciążone niż parking główny.


Bilety do Parku Miliona Świateł można kupić w kasach na terenie Kąpieliska Leśnego (czynne od godziny 16:00 w tygodniu i od 15:00 w weekendy) oraz na dany dzień i godzinę, za pomocą formularza na stronie www.

Park Miliona Świateł w Zabrzu robi wrażenie i zdecydowanie jest świetnym pomysłem na nietuzinkowy, wieczorny spacer z rodziną, gdzie z pewnością bardzo przyjemnie spędzicie swój wolny czas! Z pewnością jest w stanie zachwycić zarówno dzieci jak i dorosłych.
#LINKI

Znalazłeś ciekawą treść? To postaw kawę twórcy!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

#GALERIA (kliknij, aby powiększyć)

Komentarze

Copyright © #2plus3blog