[śląskie] Ogród Świateł - Lampa Aladyna w Legendii - Śląskim Wesołym Miasteczku


Dzięki sukcesowi zeszłorocznej edycji Ogrodu Świateł w Krakowie, w tym roku mamy okazję podziwiać aż trzy różne wystawy świetlne: w Warszawie, Krakowie oraz w Chorzowie. Każda z nich nawiązuje do innej bajkowej krainy - Warszawiaków czeka podróż do Nibylandii za sprawą plenerowej wystawy: Ogród Świateł - Piotruś Pan, w Krakowie odwiedzić można magiczną krainę Królewny Śnieżki, a w Chorzowie tematem przewodnim jest Lampa Aladyna. Wszystkie atrakcje działają od początku listopada 2021 do 27 lutego 2022 roku.
Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić górnośląską lokalizację Ogrodu Świateł, która zaaranżowana została w dobrze znanej, chorzowskiej Legendii - Śląskim Wesołym Miasteczku. Na jej ogromnym terenie zainstalowano kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych, video-mappingi i pokazy laserowe wraz z oprawą dźwiękową. Cudownie prezentują się po zmroku, udekorowane przez ponad pół miliona kolorowych świateł LED drzewa, animowany Tunel Świetlny oraz Multimedialna Łąka, Las Burzowy imitujący efekty pogodowe światłem i dźwiękiem czy też spektakl Rzeki Świateł na tafli jeziora. Wesołe Miasteczko w tej oprawie wygląda naprawdę magicznie.To jednak nie wszystko! Dla zwiedzających, w cenie biletu, udostępniono również piętnaście atrakcji Legendii, co skutecznie urozmaica zwiedzanie Ogrodu. Link do pełnej mapy atrakcji znajdziecie pod tym linkiem =>TUTAJ<= Dostępność atrakcji uzależniona jest naturalnie od warunków pogodowych, ale część z nich znajduje się w budynkach, np. Jama Bazyliszka z Gajem Urwisów, Filiżanki czy Krzywe Lustra.
Podczas spaceru napotkacie też kilka niezwykłych, oświetlonych photo-pointów, dzięki którym uwiecznicie swoją wizytę w Ogrodzie Świateł w oryginalny sposób. Każdy z nich oznaczony jest również na mapie z powyższego linku.Pomysłowym dodatkiem do wizyty jest przygotowana dla najmłodszych gra terenowa - wystarczy zabrać ze sobą mapkę - zdrapkę, na początku zwiedzania. Na terenie Ogrodu rozlokowano 10 tablic z pytaniami, a odpowiedzi znajdują się w otoczeniu wybranych atrakcji wystawy. To świetne urozmaicenie tego nietuzinkowego spaceru. Pamiętajcie, aby przed wyjściem udać się do Biura Obsługi z wypełnioną odpowiedziami mapką, aby otrzymać fajny, drobny upominek.
Warto wspomnieć, że goście mają do dyspozycji ogromny parking, który jest dodatkowo płatny (20 zł jednorazowo i niezależnie od długości postoju.). Na terenie Legendii znajdziecie również zaplecze gastronomiczne w ilości siedmiu różnych punktów, z czego trzy (Jama Bazyliszka, Oberża Lecha, Old Time Cafe) dostępne są w zamkniętych pomieszczeniach, także nie będą przeszkadzać Wam nawet ujemne temperatury.
Do 31.01.2022 Ogród Świateł w Chorzowie otwarty będzie od 16:00 do 21:00, natomiast od 01.02.2022-27.02.2022 od 17:00-21:00, z wyłączeniem Wigilii oraz Sylwestra. Bilety można kupić na konkretną godzinę zwiedzania przez internet lub w kasie stacjonarnej, na terenie Legendii. Kasy są czynne codziennie, na 30 min przed otwarciem wystawy, a zamykane o godzinie 20:00. Ostatnie wejście na teren wystawy możliwe jest na 30 minut przed jej zamknięciem. Ile czasu należy sobie zarezerwować na spacer? Nam zwiedzanie zajęło blisko 3h.
Trzeba przyznać, że Ogród Świateł w Legendii robi wrażenie i zdecydowanie jest świetnym pomysłem na nietuzinkowy, wieczorny spacer z rodziną. Świetnie zaaranżowana przestrzeń staje się podróżą opowiedzianą światłem, w krainie przedstawionej z historii Aladyna. Podziwianie świetlnych i multimedialnych instalacji, możliwość skorzystania z wybranych atrakcji Legengii oraz gra terenowa dla najmłodszych z powodzeniem może zająć nawet kilka, bardzo przyjemnie spędzonych w tym miejscu, godzin.#LINKI

#GALERIA (kliknij, aby powiększyć)
Komentarze

Copyright © #2plus3blog