[śląskie] Atrakcje dla dziecka na Śląsku w POGODĘ - vol. 1

Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji rodzinnych (dziecięcych) atrakcji, dostępnych na Górnym Śląsku


W nawiązaniu do poradnika, w którym przedstawiamy Wam atrakcje na Śląsku w 'niepogodę', kwestią czasu był moment, w którym stworzymy przeciwstawną, 'subiektywną piątkę'.

Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was serię postów z propozycjami na rodzinne spędzanie czasu wolnego z dzieckiem na Śląsku. Lista obejmuje sprawdzone miejsca, które warto odwiedzić gdy pora roku i pogoda pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu.

Za każdym razem będzie to propozycja pięciu miejsc/atrakcji, w miarę możliwości - różnego rodzaju, z krótkim opisem i/lub odnośnikiem do wpisu na naszym blogu, jeśli taki się pojawił.

Do dzieła zatem! Oto nasze pierwsze propozycje na 'Atrakcje dla dziecka na Śląsku w POGODĘ - vol. 1' Zaglądajcie na bloga - już wkrótce przedstawimy kolejne propozycje!

#1 PARK ŚLĄSKI (Chorzów)PARK ŚLĄSKI (Chorzów)
PARK ŚLĄSKI (Chorzów)

opis: to miejsce, które większości mieszkańców Górnego Śląska nasuwa się, gdy myślimy o rodzinnym spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. To jeden z największych parków miejskich w Europie, 'zielone płuca Górnego Śląska', a przede wszystkim miejsce naszpikowane wieloma ciekawymi atrakcjami. Atrakcjami, na których odwiedziny nie wystarczy Wam całego dnia, a które znalazły się również w tym zestawieniu jako osobne pozycje, czyli: Śląski Ogród Zoologiczny oraz Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko. Inne ciekawe miejsca w obrębie Parku Śląskiego to m.in. Stadion Śląski (z możliwością zwiedzania), Planetarium (obecnie modernizowane), kolejka linowa Elka, skansen oraz wiele innych, ciekawych atrakcji.

strona www: http://www.parkslaski.pl/

wpis na blogu: brak


PARK ŚLĄSKI (Chorzów)
PARK ŚLĄSKI (Chorzów)#2 ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY (Chorzów)


ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY (Chorzów)
ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY (Chorzów)

opis: to miejsce, które położone jest na terenie wspomnianego wyżej Parku Śląskiego. Pod względem wielkości powierzchni trzeci w Polsce ogród zoologiczny (przed nim Gdańsk i Poznań). Jego początki datowane są na lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku, ale nie oznacza to, że śląskie zoo najlepsze czasy ma za sobą! Wręcz przeciwnie - aż miło patrzeć, jak każdego roku powstają w tym miejscu nowe inwestycje w postaci nowoczesnych pawilonów, wybiegów, infrastruktury.


wpis na blogu: brak

ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY (Chorzów)
ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY (Chorzów)


#3 LEGENDIA (Chorzów)


 LEGENDIA (Chorzów)

LEGENDIA (Chorzów)

opis: Legendia to tak naprawdę stare, dobre Śląskie Wesołe Miasteczko po głębokim liftingu. Swoją nazwę (wraz z właścicielem) zmieniło na obecną w 2017 roku. I trzeba przyznać, że w ciągu tych kilku lat w wesołym miasteczku wiele się zmieniło. Owszem znajdziecie tam wiele maszyn, które niezmiennie bawią wszystkich od wielu lat (oczywiście sprawnych i wyremontowanych), ale znajdziecie również sporo nowości i to na światowym poziomie. Konsekwentnie Legendia wprowadza nowe atrakcje, a cała infrastruktura oraz organizacja to już zupełnie inny poziom niż jeszcze sprzed kilku lat (in plus).

strona www: https://www.legendia.pl/

wpis na blogu: brak


LEGENDIA (Chorzów)
LEGENDIA (Chorzów)#4 ZAMEK OGRODZIENIEC (Podzamcze)


 ZAMEK OGRODZIENIEC (Podzamcze)

ZAMEK OGRODZIENIEC (Podzamcze)

opis: ogrodzieniecki zamek w miejscowości Podzamcze to miejsce zdecydowanie wyjątkowe, gdyż ma w sobie magiczną moc przyciągania :) Zapewnia zawsze świetne widoki, a w sezonie wysokim ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Na dodatek w bezpośrednim sąsiedztwie znajdziecie różnego rodzaju atrakcje, takie jak park rozrywki, miniatur czy nawet dom strachu. Każdy pewnie znajdzie coś ciekawego dla siebie.ZAMEK OGRODZIENIEC (Podzamcze)
ZAMEK OGRODZIENIEC (Podzamcze)#5 PARK 'W DECHE' (Bielsko-Biała)


 PARK 'W DECHE' (Bielsko-Biała)
PARK 'W DECHE' (Bielsko-Biała)

opis: 'Park W Deche' to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny park rozrywki i edukacji! Do dyspozycji gości ekoparku oddano ok. 5 000 m2 terenu naszpikowanego różnego rodzaju atrakcjami zbudowanymi z materiałów przyjaznych środowisku. Przyjemnie spędzić tu czas mogą nie tylko dzieci, gdyż rodzice również znajdą kilka ciekawych atrakcji dla siebie, jak również przyjemną strefę wypoczynku z dobrym bistro!

strona www: http://www.parkwdeche.pl/

wpis na blogu: https://2plus3blog.blogspot.com/2019/09/relacja-wizyta-2plus3blog-w-eko-parku.html

PARK 'W DECHE' (Bielsko-Biała)
PARK 'W DECHE' (Bielsko-Biała)

Sprawdź inne atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku:Atrakcje Górnego Śląska i nie tylko: =>TUTAJ<=

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog