[śląskie] Wielka Fabryka Elfów w Fabryce Porcelany w KatowicachTradycyjnie, kolejny rok z rzędu, ekipa 2plus3blog odwiedziła Wielką Fabrykę Elfów w katowickiej Fabryce Porcelany. Po trzech kolejnych latach świetnej zabawy w świątecznym klimacie możemy śmiało uznać, że owe wydarzenie jest już cykliczne i możemy spodziewać się, że w przyszłym roku ponownie będzie nam dane odwiedzić to miejsce.Stałych bywalców informujemy, że zakamarki Fabryki ponownie ich zaskoczą, gdyż tak jak co roku, atrakcje są inne niż w poprzednim (mogą pojawić się podobne, w innej aranżacji czy też z innymi zabawkami). Dla tych, którzy jeszcze nie mieli styczności z Wielką Fabryką Elfów (dalej - 'WFE') informujemy, że jest to cykliczne wydarzenie skierowane dla dzieci i przygotowane w świątecznym klimacie. Organizowane jest w Gdańsku (po raz ósmy) oraz w Katowicach i Warszawie (po raz trzeci) w okresie od końca listopada niemalże do Wigilii. W każdym z miast mamy do czynienia z zupełnie odmienną ścieżką fabularną. W Warszawie dzieci podczas zabawy szukają nutek Elfa Kompozytora w celu złożenia w całość Melodii Świąt, a w Katowicach z kolei szukają składników do Eliksiru Świątecznego Nastroju. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić każdą lokację z osobna :)Wspólną cechą dla każdej WFE, niezależnie od miasta, jest sposób jej zwiedzania. Do WFE przychodzimy na konkretną godzinę, a dzieci wpuszczane są w około 15 osobowych grupach pod opieką Elfów Przewodników. Dzięki nim poznają aktualną historię przewodnią i zaczynają wspólnie zwiedzać 10 punktów z różnego rodzaju atrakcjami. Rodzice mogą zostawić dzieci pod opieką wcześniej wspomnianych Elfów i czekać ponad dwie godziny w Kawiarni Elfów, zaaranżowanej tuż przy ostatnim punkcie wizyty naszych pociech. Po zakończonej zabawie Elfy odprowadzą dzieci do ich rodziców.Same atrakcje są naprawdę różnorodne i ciekawe. Dzieci na swojej drodze będą miały okazję sprawdzić się w kilku typowo interaktywnych aktywności zręcznościowych mających na celu spożytkowanie ich energii, jak również w typowo świątecznych zadaniach, jak na przykład pisanie listów do Świętego Mikołaja. Wśród przygotowanych atrakcji nie zabraknie również ciekawych zagadek logicznych czy zadań edukacyjnych. Indywidualnych i zespołowych. Celowo nie opisujemy wszystkich z osobna, aby nikomu nie psuć zabawy, wszak 99,8% rodziców decyduje się na wspomnianą wcześniej kawę dopiero po przejściu całej ścieżki fabularnej WFE razem ze swoimi dziećmi ;)Przygoda w WFE zwieńczona jest wizytą u samego Świętego Mikołaja. To też czas, w którym rodzice mogą na spokojnie cyknąć bardzo fajne, świąteczne zdjęcia. Warto wspomnieć, że dzieci otrzymają imienne Dyplomy Pomocnika Elfa oraz dodatkowy upominek.Po zakończonej zabawie możemy rozważyć również uczestnictwo w dodatkowo płatnych Warsztatach Elfów. Znajdziecie też sklep z brandowanymi pamiątkami. W zależności od lokalizacji znajdziecie również punkty, w których możecie kupić przekąski oraz napić się kawy.
Dla przypomnienia, w tym roku bawimy się w następujących miastach:

=> w Gdańsku WFE zaprasza w dniach: od 29 listopada do 22 grudnia na wydarzenie pt.: Wielka Fabryka Elfów w Gdańsku: Ósma Legenda w miejscu: AmberExpo;=> w Warszawie WFE zaprasza w dniach: od 24 listopada do 22 grudnia na wydarzenie pt.: Wielka Fabryka Elfów w Warszawie: Melodia Świąt w miejscu: PGE Narodowy;

=> w Katowicach WFE zaprasza w dniach: od 24 listopada do 22 grudnia na wydarzenie pt.: Wielka Fabryka Elfów w Katowicach: Eliksiry Świętego Mikołaja w miejscu: Fabryka Porcelany.


#PODSUMOWANIE

Jeśli szukacie inspiracji na zaaranżowanie czasu swoim dzieciom w tym jakże mocno zabieganym i szalonym okresie "przedświąteczno - Mikołajkowym", to wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę! To niemalże 3h naprawdę świetnej zabawy w świątecznym klimacie dla całej rodziny!#SZATNIA

Dla gości WFE udostępnione są szatnie w każdej lokalizacji. Do zabawy nie jest też wymagana zmiana obuwia, choć można to rozważyć, gdyż dzieci będą miały okazję bawić się przez niecałe 3 godziny w ogrzewanych pomieszczeniach. 
#PARKING

Dla gości WFE przygotowane są miejsca parkingowe, jednakże w zależności od lokalizacji są pobierane (lub nie) opłaty za postój. Dokładne informacje znajdziecie na stronie www dla interesującej Was lokalizacji poniżej.
#POSIŁKI

W każdej z lokalizacji zaaranżowana jest Kawiarnia Elfów i punkt ze słodkimi przekąskami lub nawet restauracja. Szczegółowe informacje dla każdej z lokalizacji znajdziecie w poniższych linkach.

#DOJAZD

Katowice:

Gdańsk:

Warszawa:

#LINKI

Katowice:
=> WFE na Facebooku: =>TUTAJ<=
=> Strona www: =>TUTAJ<=
=> Bilety on-line: =>TUTAJ<=
=> Kontakt: =>TUTAJ<=

Gdańsk:
=> WFE na Facebooku: =>TUTAJ<=
=> Strona www: =>TUTAJ<=
=> Bilety on-line: =>TUTAJ<=
=> Kontakt: =>TUTAJ<=

Warszawa:
=> WFE na Facebooku: =>TUTAJ<=
=> Strona www: =>TUTAJ<=
=> Bilety on-line: =>TUTAJ<=
=> Kontakt: =>TUTAJ<=

#GALERIA (kliknij aby powiększyć)

Komentarze

Copyright © #2plus3blog