Wyprawa do Legendii (Śląskiego Wesołego Miasteczka)rodzaj wyprawy: wycieczka na cały dzień

lokalizacja: Chorzów, śląskie


odwiedziny: 05.2017 - 10.2017
strona internetowa: http://www.legendia.pl/


trochę historii tego miejsca: https://pl.wikipedia.org/wiki/Legendia


Legendia to tak naprawdę stare, dobre Śląskie Wesołe Miasteczko, które zmieniło nazwę na obecną w tym, 2017 roku. Przez ostatnie kilka lat ŚWM nie było modernizowane, a przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim oczekiwali by tego jego klienci. W 2016 roku ruszyły jednak prace i od sezonu 2017 możemy się już bawić w Legendii.Opinie o Legendii są różne. Jak gusta ;) Ja opiszę naszą perspektywę. My mamy szczęście, bo mieszkamy blisko. Wesołe Miasteczko co roku było przez nas odwiedzane, a w tym sezonie zdecydowaliśmy się na season passy, ale o tym później. Później, bo nie można nie wspomnieć o opiniach, które krążą w internecie - nie ma co ukrywać, że więcej niż połowę urządzeń pamiętam sprzed wielu lat (i dla niektórych jest to powód no narzekań), mają jedynie przemalowane ramiona, nowe nazwy, loga i obudowy plastikowe, tudzież lokalizację...ale niezmiennie sprawiają masę frajdy ;) Na szczęście jest również sporo nowości. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej, znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje.

My oceniamy całokształt Legendii za pozytywny. To wypadkowa  wielu czynników. W tym miejscu wrócę wspomnianych przeze mnie wcześniej zakupionych season passów (które trochę topornie, ale z sukcesem, kupowałem przez internet za pomocą smartfona). Na szczęście na miejscu, w biurze obsługi klienta można taką kartę szybko kupić i wydrukować, za dodatkową opłatą - 10 zł od sztuki. W moim przypadku wolałem zaoszczędzić te 50 zł i 'pomęczyć się' z zakupem online. Przy wyborze tej opcji proszę pamiętać, że należy przy pierwszej wizycie podejść do Biura Obsługi Klienta celem wydrukowania zamówionych, tymczasowych gopassów (nam wydrukowali kilka z innymi numerami). Później można z nich korzystać bez problemów i oczekiwać aż przyślą nam pocztą nasze karty (a trochę to trwa).Przy zakupie biletu sezonowego ma się zupełnie inne podejście do korzystania z wszystkich atrakcji. Można spokojnie coś w danym dniu ominąć, wejść na teren Legendii na dosłownie 2-3 godziny bez stresu, że wydało się masę pieniędzy na wejście i koniecznie trzeba odwiedzić wszystko od a do z. Jak skwitowała to moja znajoma - traktuje Legendię trochę jak plac zabaw :) Warto wspomnieć, że wg. regulaminu na naszą sezonową kartę mamy 1 wejście w ciągu dnia. Czyli teoretycznie (nie sprawdzałem) jak wyjdziemy w danym dniu z Legendii to już w tym samym dniu nie wejdziemy z powrotem. Warto o tym pamiętać organizując wycieczkę na cały dzień, tym bardziej pod kątem posiłków, które można kupić na miejscu, ale nie każdy preferuje fast food oraz ceny z odpowiednią marżą.Druga sprawa to czas, w którym odwiedzamy Legendię. Z racji, że nie mieszkamy daleko to staramy się przyjeżdżać po pracy/szkole/przedszkolu/żłobku :) Wówczas mamy cały lunapark praktycznie dla siebie. Uprzejma obsługa uruchamia niejednokrotnie karuzelę tylko dla nas. Zdarzają się jakieś zorganizowane wycieczki, ale tak czy inaczej praktycznie nie trzeba czekać na żadną z atrakcji. Zupełnie inna sytuacja dzieje się w weekend. Jak usłyszałem, przez jeden dzień weekendu przez Legendię potrafi się przewinąć nawet ok 4 000 osób. Jestem w stanie uwierzyć patrząc na parking Legendii oraz pobliskie osiedla. Skoro już o parkingu mowa - jest bardzo duży, za szlabanem choć niestrzeżony i dla klientów - wliczony w cenę biletu. Nasz gopass służy również jako karta parkingowa. Czytniki są dwa - na kod kreskowy dla tymczasowych biletów i zbliżeniowy jeśli posiadamy plastikową kartę. Wracając do tematu odwiedzin - nie jest tak, że w weekend nie można dostać się do żadnej z atrakcji, ale my zupełnie odzwyczailiśmy się od kolejek odwiedzając wesołe miasteczko w tygodniu :)

Podsumowanie: polecamy odwiedziny Legendii, najlepiej z season passem (gopass) i w tygodniu (czyli jak w przypadku każdego wesołego miasteczka). Warto przemyśleć kwestię posiłków ;)

Jeśli macie jakieś pytania - dajcie znać w komentarzu, możemy je zweryfikować, gdyż odwiedzimy Legendię jeszcze wiele razy :)

Komentarze

  1. To jest miejsce, które każda rodzina powinna odwiedzić 👍, jest świetne, ostatnio odwiedziliśmy i opisaliśmy na blogu 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. My byliśmy tydzień temu i potwierdzamy, że warto

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog