[śląskie] Park Rozrywki w OgrodzieńcuSą takie miejsca, do których lubimy wracać. Jednym z nich jest piękna i bogata w atrakcje Jura Krakowsko-Częstochowska. A jedną z jej perełek jest Ogrodzieniec, który oferuje wszystkim odwiedzającym  zarówno cudowne widoki jak i świetną rozrywkę.
Pamiętamy czasy kiedy to w okolicach Zamku w Ogrodzieńcu można było jedynie znaleźć stragany z pamiątkami. Tamte czasy, na szczęście, dawno minęły. Napór turystów, a zwłaszcza rodzin z dziećmi spowodował, że u podnóża zamkowych ruin powstał rozrywkowo-edukacyjny kompleks dedykowany wszystkim pragnącym zaznać dobrej zabawy połączonej z aspektem edukacyjnym.
Park-Ogrodzieniec, bo o nim mowa, składa się z pięciu głównych atrakcji:

=> PARK DOŚWIADCZEŃ FIZYCZNYCH to miejsce, w którym znajdziecie blisko 50 sztuk różnego rodzaju interaktywnych stanowisk pozwalających na przeprowadzanie doświadczeń z zakresu podstawowych praw fizyki. Wszystkie atrakcje wyeksponowano za pomocą ścieżki, na której możecie testować atrakcje jedna po drugiej, ale nie ma przymusu, żeby robić to w ustalonej z góry kolejności - mamy tu pełną swobodę działań. PDF to zdecydowanie miejsce, w którym możemy dobrze bawić się i zdobywać wiedzę jednocześnie. Ale to nie wszystko - na ścieżce znajdziecie też przystanki zwiększające poziom adrenaliny (np. 'symulator dachowania'), testujące Waszą sprawność fizyczną (np. 'wózki na szynach') lub po prostu takie, które poprawią Wam humor (np. 'krzywe lustra') :) Ciekawostka: Park Doświadczeń można zwiedzić z przewodnikiem;
=> PARK ROZRYWKI to z kolei miejsce, w którym dzieci mają do dyspozycji wiele typowo lunaparkowych atrakcji. Wielki zamek rycerski (dmuchaniec), małpi gaj, mini park linowy, zjeżdżalnie, tunele, karuzele, a nawet auto-zderzaki :) Jako, że to miejsce, w którym dzieci spędzają dłuższy czas, w okolicy jest miejsce do spoczynku czy też spożywania posiłków. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też mini bar;
=> TOR SANECZKOWY to kolejna z atrakcji, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom. Jako, że cały Park zbudowany jest na wzniesieniu, to są to idealne warunki na tego typu zabawę! Tor jest dobrze wyprofilowany i nawet przy większych prędkościach czujemy się bezpiecznie. Pamiętajcie, żeby przy końcu zjazdu uśmiechnąć się do pamiątkowego zdjęcia (dodatkowo płatne).
Wszystkie wyżej opisane atrakcje są w bezpośrednim sąsiedztwie i w jednej strefie. Aby dostać się dwóch kolejnych musimy wyjść z Parku i przejść na drugą stronę ścieżki. Wszystkie atrakcje są oddalone od siebie w niedalekich do pokonania odległościach. Każdy uczestnik prócz biletu otrzymuje pieczątki na ręce, aby mógł swobodnie poruszać się między atrakcjami.
=> PARK MINIATUR wyposażony jest głównie w zrekonstruowane polskie zamki. Głównie, bo znajdziecie tu również repliki maszyn i wież oblężniczych, a nawet wieżę strażniczą. Tradycyjnie przygotowano tabliczki informacyjne z przeróżnymi ciekawostkami opisującymi poszczególne miniatury. Na terenie Parku Miniatur został przygotowany także plac zabaw oraz miejsce dla młodych adeptów łucznictwa. Jedną z największych atrakcji jest pełnowymiarowy, prawdziwy czołg, do którego dzieci mogą wejść! Ciekawostka: Park Miniatur również można zwiedzić z przewodnikiem.
=> DOM LEGEND I STRACHÓW to opcja dla lubiących poczuć dreszczyk emocji. Co kilkanaście minut do obiektu wprowadzana jest grupa kilkunastu osób. Obiekt zwiedzamy na pieszo, 'podążając za światłem', które wyznacza nam ścieżkę. W tym miejscu możecie poznać kilka ciekawych lokalnych baśni czy też legend. W większości są to owiane grozą opowieści, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Dzieciaki były podekscytowane i zadowolone z wizyty :)#PODSUMOWANIE

Wizytę w Parku Ogrodzieniec zdecydowanie polecamy. Tym bardziej, że można ją połączyć ze zwiedzaniem ruin zamku czy też uczestnictwem w wielu ciekawych wydarzeniach, które się tam odbywają. To idealne wręcz połączenie i świetny pomysł na całodniowy wypad rodzinny.

#VIDEORELACJA

...już wkrótce!

#POSIŁKI

Na terenie samego Parku Rozrywki znajdziecie mini bar, jest też miejsce na spożycie własnego prowiantu. Przy samym zamku znajdziecie kilka punktów gastronomicznych, w tym restauracji. Wybór jest więc wystarczający.


#BILETY

Bilety można zakupić w kasie stacjonarnej. Można płacić kartą, a Park honoruje kilka kart rabatowych, nie ma jednak wśród nich Karty Dużej Rodziny. Po jego zakupie mamy możliwość wyjścia z jego terenu i powrotu w dowolnej chwili, oczywiście do zamknięcia obiektu :) To świetna wiadomość, tym bardziej, że można zrobić sobie przerwę i wejść na teren Zamku, gdzie organizowane są bardzo ciekawe wydarzenia czy też wyjść i zjeść jakiś posiłek.

#DOJAZD#LINKI

Strona www =>TUTAJ<=
Fanpage na Facebooku =>TUTAJ<=
Kontakt =>TUTAJ<=
Cennik =>TUTAJ<=

#GALERIA (kliknij, aby powiększyć)
Komentarze

Copyright © #2plus3blog