[świętokrzyskie] Park Rozrywki i Miniatur: Sabat Krajno w Krajno-ZagórzePark Rozrywki i Miniatur SabatKrajno to całoroczny, rodzinny ośrodek rozrywkowy, który położony jest w bardzo malowniczym miejscu, niemalże w sercu Gór Świętokrzyskich. Co ciekawe znajduje się tu również stacja narciarska i w sezonie zimowym można tutaj skorzystać z tras zjazdowych. I chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie można zjechać na nartach i mieć widok na piramidy egipskie, Statuę Wolności czy Wieżę Eiffla :)

#ATRAKCJE

Odwiedziny Parku można podzielić na dwa główne trzony: edukacyjny i rozrywkowy. Do tego pierwszego zaliczamy spacer po Alei Miniatur „Wonderful World", a do rozrywkowej części wszystkie pozostałe atrakcje. W tym miejscu warto zaznaczyć, że praktycznie każda atrakcja jest wyceniona w cenniku osobno, ale dostępne są tu również dwa 'pakiety', które oczywiście są bardziej opłacalne. Trzeba też zaznaczyć, że pomimo istnienia w ofercie biletów w formie pakietów, to nie obejmują one wszystkie atrakcje i za niektóre trzeba dodatkowo zapłacić, tak czy inaczej. Jest to Park Linowy, Kino 6D oraz rowerki wodne na terenie Alei Miniatur.Na początek kilka zdań o Alei Miniatur. Znana wielu rozrywka w formie spaceru to świetna forma rodzinnego relaksu okraszona edukacyjną nutą. Obecnie aleja ta posiada już ponad 50 miniatur, a ich liczba wciąż wzrasta. Około godzinny spacer (w zależności od tempa może i więcej) pozwala swoim gościom na bliższe poznanie najsławniejszych budowli z najróżniejszych zakątków świata. Trzeba przyznać, że miniatury są naprawdę pieczołowicie i szczegółowo wykonane. Malownicze krajobrazy Świętokrzyskiego Parku Narodowego otaczająca nas zewsząd piękna i różnorodna roślinność na ścieżce powoduje, że spacer staje się naprawdę przyjemny, mimo iż prowadzi nieustannie pod górę. 
Owszem, pod górę, gdyż Park ogólnie usytuowany jest na wzgórzu. Nie ma się czym przejmować, gdyż ścieżki są tak sprytnie wyprofilowane, aby bez większych problemów można je pokonać na nogach czy też z wózkiem. Na samej górze znajduje się nawet mały punkt gastronomiczny i miejsce do odpoczynku, skąd możemy podziwiać panoramę całego obiektu. Zwiedzanie Alei na pewno jest ciekawsze dla nieco starszych dzieci, zwłaszcza gdy są zainteresowane czytaniem wszystkich ciekawostek umieszczonych na tabliczkach informacyjnych. Młodsi odwiedzający z większą niecierpliwością spoglądały na wszystkie atrakcje i rozrywki, które rozmieszczone są wokół Alei Miniatur, czyli Lunaparku. 
Według strony internetowej, dla chętnych, istnieje możliwość skorzystania z usług przewodnika. Warto też śledzić wydarzenia na stronie internetowej, gdyż możemy zwiedzać Aleję Miniatur nocą, w akompaniamencie świetlnej iluminacji. 
Po jej obejrzeniu nastał czas na strefę rozrywki, na którą wszystkie pociechy, bez wyjątku, czekały z niecierpliwością. Największy problem był z wyborem od czego zacząć :) Jako, że mamy w tej kwestii zupełną dobrowolność, opiszemy całość, a Waszym zmartwieniem będzie wybór spośród wielu atrakcji, gdy już odwiedzicie to miejsce.PARK LINOWY - to atrakcja, która jest płatna osobno i nie jest objęta żadnym 'biletem zbiorczym'. W tym miejscu możecie przetestować swoje umiejętności i powalczyć z lękiem wysokości ;) Trasy podzielone są na cztery stopnie zaawansowania: dziecięca, łatwa, średnio-zaawansowana i oczywiście: trudna. Trasa dla najmłodszych dostępna jest dla dzieci już od 3 roku życia, więc bawić się tutaj mogą zarówno dzieci jak i rodzice. Oczywiście wszystko po szkoleniu i pod czujnym okiem uprawnionego instruktora. Co ciekawe, Park Linowy jest stale ulepszany i rozbudowywany. Warto też dodać, że możecie skorzystać z tyrolki o długości prawie 100 metrów! Dokładny opis tras znajdziecie na stronie internetowej.
KINO 6D - podobnie jak w przypadku Parku Linowego, jest to atrakcja dodatkowo płatna. Kino oferuje kilkanaście zróżnicowanych tematycznie seansów. Oczywiście wzbogaconych o wiele dodatkowych efektów względem tradycyjnego kina. Do dyspozycji gości oddane są dwie sale kinowe, a filmy trwają średnio 5 minut, dzięki czemu wielkich kolejek brak. Cóż tu dodać więcej, jak tylko tyle, że mój najstarszy syn 'zmusza' mnie za każdym razem do sprawdzenia jakiegoś horroru oraz symulatora kolejki górskiej :)
LUNAPARK - to miejsce, które gwarantuje fajną zabawę dzieciakom, a składa się z poniższych atrakcji:
-> BAWIALNIA - to taki mały małpi gaj. Tunele, zjeżdżalnie, suchy basen i inne pomniejsze przeszkody, czyli mały raj dla najmłodszych odwiedzających;
-> SKUTERKI - na małym torze dzieciaki mają możliwość ścigać się na elektrycznych skuterkach;
-> ZORBING - to spacer w basenie w ogromnej, napompowanej kuli. Gwarantowana kupa śmiechu;
-> ŁÓDECZKI - w bezpośrednim sąsiedztwie Zorbingu zlokalizowane są małe łódki napędzane przez siłę własnych rąk. Z pięknym widokiem na okolicę, trzeba dodać;
 


-> EUROBUNGEE - czyli połączenie trampoliny z linami bungee, które pozwala dzieciom wykonywać przeróżne ewolucje;
-> DMUCHAŃCE - a właściwie to cały ich 'park', bo ich liczba robi wrażenie. Oczywiście występują w wielu różnych odsłonach. Począwszy od dmuchanych zamków po różnej wielkości zjeżdżalnie czy tory przeszkód, dla tych najmłodszych i nieco starszych;
 -> ROLLERCOASTER - typowo lunaparkowa atrakcja, która dostarczy najmłodszym wiele emocji :);
-> AUTODROM - to nic innego jak lubiane przez wszystkich elektryczne samochodziki, którymi nie wolno się zderzać, ale wszyscy to robią :P
-> ROCKING TUG/CRAZY YACHT - kolejna atrakcja rodem z wesołego miasteczka. Tym razem w wydaniu karuzeli gondolowej. Dla wszystkich tych z mocnymi żołądkami;
-> STACJA KOSMICZNA  - to wariacja bawialni, gdzie tematem przewodnim jest właśnie tytułowa stacja kosmiczna, czyli tunele z wieżyczkami obserwacyjnymi, rakietami itp.;


Ostatnią atrakcją wartą odnotowania jest czynny w sezonie zimowym stok narciarski dla miłośników białego szaleństwa. Według informacji na stronie stok jest najdłuższym w tej części kraju, a dokładnie ma ok 850 m, o wysokości 425 m n.p.m.. W sezonie działa tu wyciąg taśmowy i szkółka narciarska.

#PODSUMOWANIE

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno to miejsce godne polecenia. Na miejscu rozrywkę, ale też i relaks odnajdzie tu zarówno dziecko jak i rodzic. Rozrywkowo - edukacyjny charakter parku to naprawdę fajna opcja na całodzienną wycieczkę dla całej rodziny.


#VIDEORELACJA


...już wkrótce...


#CZAS

W przypadku tego typu obiektów ciężko jest określić dokładny czas zwiedzania. Z pewnością planując wypad do Parku Sabat Krajno musicie mieć świadomość, że to wycieczka praktycznie na cały dzień.
#POSIŁKI

Na terenie Parku znajdziemy kilka małych punktów gastronomicznych oferujących ciepłe posiłki, a naprzeciw kas biletowych znajduje się dwupoziomowa restauracja. Znajdziecie też miejsce, gdzie można zjeść własne smakołyki. 

#PARKING

Do dyspozycji odwiedzających oddany jest darmowy parking, który pomieści ok. 600 samochodów.

#BILETY

Bilety możemy kupić w kasie stacjonarnej. Możemy skorzystać ze zniżek z tytułu posiadania różnych kart rabatowych, w tym Karty Dużej Rodziny. Na miejscu można płacić kartą płatniczą.

#DOJAZD#LINKI


Fanpage na Facebook'u =>TUTAJ<= 
Strona www =>TUTAJ<=
Aktualny cennik =>TUTAJ<=
Kontakt =>TUTAJ<=


#GALERIA (kliknij aby powiększyć)


Komentarze

Copyright © #2plus3blog