Wycieczkowe inspiracje - Dolny Śląsk - Kotlina Kłodzka
W przerwie między pracą, obowiązkami rodzica i opisywaniem naszych wypraw postanowiliśmy wprowadzić wpisy na blogu, które będą służyły za poradniki. W tym konkretnym przypadku chcielibyśmy rzucić więcej światła na nasze inspiracje na wycieczki. Mam nadzieję, że w oczekiwaniu na szczegółowe opisy naszych wypraw przyda się Wam ta wiedza. Pozostając jeszcze w rejonach Kotliny Kłodzkiej, bo te atrakcje są ostatnio na blogu relacjonowane, tym konkretnym wpisem chcielibyśmy opisać jeden portali, na którym znajdziecie wiele inspiracji na wyprawy z Waszymi pociechami po Dolnym Śląsku.


Od kilku ładnych lat panuje tendencja, w której podmioty zarządzające lokalnymi atrakcjami pracują intensywnie nad promowaniem ich. Coraz częściej obserwujemy model, w którym zrzeszają się one w stowarzyszenia, a przy tej okazji powstają nowe marki. Te z kolei zajmują się promocją regionu, opisują najlepsze atrakcje, aktywnie działają w mediach. Współpraca ta owocuje coraz bardziej atrakcyjnymi miejscami do zwiedzania. Powstają dosłownie mapy atrakcji regionu, wszystko dla naszej wygody.  Portalem promującym atrakcje Dolnego Śląska jest tzw. Turystyczna Trzynastka: http://www.turystyczna13.pl/ W tym konkretnym przypadku Turystyczna Trzynastka stanowi, jak zapisano na stronie internetowej, "nieformalne stowarzyszenie, w którego skład wchodzą niżej wymienione trasy turystyczne Dolnego Śląska". Turystyczna 13 to przede wszystkim stowarzyszenie największych i najciekawszych atrakcji tego województwa, gdyż jest jeszcze wiele ciekawych miejsc w tym regionie, które nie zostały w nim zrzeszone. Ale o nich będziemy jeszcze kiedyś pisać. 

Wracając do opisywanego portalu - samych atrakcji jest już więcej niż firmowana trzynastka i mamy nadzieję, że baza będzie się w szybkim tempie zwiększać. Na portalu znajdziecie opisy każdej z nich, przydatne linki do stron internetowych, informacje o wydarzeniach z nimi związanych, a nawet bazę noclegową w najbliżej okolicy. Stowarzyszenie posiada również aplikację na telefony z systemem Android, którą można ściągnąć ⇥ tutaj. Polecamy również profil na  Facebook'u ⇥ tutaj , na którym znajdziecie informacje o imprezach organizowanych w całym dolnośląskim.

Największa ilość atrakcji turystycznych jest z oczywistych względów zlokalizowana w rejonie Ziemi Kłodzkiej i Kotliny Kłodzkiej, ale nie tylko. Na tą chwilę (wrzesień'17) znajdziemy opis następujących atrakcji:
-Jaskinia Niedźwiedzia;
-Twierdza Kłodzko;
-Muzeum Papiernictwa;
-Szlak Ginących Zawodów w Kudowie;
-Muzeum Zabawek w Kudowie;
-Turystyczna Kopalnia Węgla;
- Twierdza Srebrna Góra; 
- Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka; 
- Sztolnie Walimskie;
- Zamek Grodno;
- spływy pontonowe w Górach Bardzich, przez które przepływa Nysa Kłodzka;
- Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz Średniowieczny Park Techniki;
- Zamek Książ oraz Palmiarnia w Wałbrzychu;
- Zoo oraz Afrykarium we Wrocławiu.

Jak sami widzicie - atrakcji jest sporo, a jak wspominałem wcześniej - nie wszystkie są opisane tak naprawdę. Szczerze polecamy odwiedzić Dolny Śląsk i jego najciekawsze miejsca, zgodnie z listą i naszym blogiem. Dla przypomnienia: opisaliśmy atrakcje takie jak: wyprawy z dziećmi na Szczeliniec ⇥ tutaj, Błędne Skały ⇥ tutaj, Skalne Miasto (już wkrótce relacja) oraz Ścieżkę w obłokach w Czechach ⇥ tutaj. Przypominam przy okazji, że warto korzystać z etykiet na blogu oraz z katalogu inspiracji na wycieczki (ciągle rozbudowywany), gdy szukamy inspiracji na wyjazd.


Ten rejon Polski to fantastyczna baza wypadowa i miejsce na spędzenie z dziećmi wyjątkowych, zróżnicowanych wakacji.
Ekipa #2plus3blog szczerze poleca !

A Wy jakie atrakcje Dolnego Śląska polecacie ?
Komentarze

  1. Bardzo przydatną stroną jest też oficjalny serwis turystyczny Kudowy Zdrój (atrakcje, noclegi, restauracje). Polecam tam zajrzeć przed wizytą w tym mieście.

    OdpowiedzUsuń
  2. Atrakcji jest całkiem sporo, nic tylko wsiąść do samochodu i pojechać przed siebie:)
    http://www.amos.auto.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © #2plus3blog